Всеки има своите очаквания и изисквания към децата: родителите, учителите, всички възрастни, присъстващи в техния живот. До какво води това? Как изглежда светът на детето през призмата на нечии очаквания – ще говорим в темата за “контролираното детство”.
Тази сесия е от минало наше събитие. Ако имаш интерес към теми за родителство – можеш да четеш безплатни статии, да гледаш видеа със свободен достъп, да избереш някое от нашите обучения и да се запишеш за тематичния бюлетин на Академия за родители.
Мариана Донкова е педагог с 14 години опит в образованието на юноши и възрастни. В началото на кариерата си работи като учител в професионална гимназия за помощник-възпитатели в детски градини, където води множество педагогически дисциплини, включително и „Игрова дейност“. Повече за нея можете да прочетете тук. Какво ще научите от лекцията “Развиващи игри у дома”: Трябва ли родителят активно да организира игрите? Чрез играта градите една изключително емоционална връзка, която никой не може да разруши – създавате усещане за доверие, грижа и любов, чрез нещо изключително забавно Вие може да сте много активни, но детето не обръща внимание и изглежда …
Трудно е да си представим живота без електронните устройства -телефони, таблети, компютри, телевизия. А децата ни изглежда имат вродени умения да се справят с тях. Има ли обаче период, в който трябва напълно да ограничим достъпа до екранни занимания, защото това вреди на развитието на детето? Екранните занимания имат ли място сред развиващите игри? Как се развива играта и какви са ползите за децата? Тази сесия е от минало наше събитие. Ако имаш интерес към теми за родителство – можеш да четеш безплатни статии, да гледаш видеа със свободен достъп, да избереш някое от нашите обучения и да се …
Децата задават много въпроси и това е един от начините да учат за света. Как да реагираме на тези въпроси? Често рефлексът ни е да отговорим веднага, а е възможен и друг подход – да се впуснем в експерименти, игри и проучвания, за да потърсим отговорите заедно с децата.
Мариана Донкова е педагог с 14 години опит в образованието на юноши и възрастни. В началото на кариерата си работи като учител в професионална гимназия за помощник-възпитатели в детски градини, където води множество педагогически дисциплини, включително и „Игрова дейност“. В момента е отдадена на двегодишния си син, който е основният вдъхновител на създадения от нея сайт „Детето играе“. Вярва, че децата учат най-лесно, когато участват в забавни занимания, които са съобразени с техния темп на развитие, интереси и желания. Затова на страниците на сайта споделя много идеи, които помагат на родителите да играят активно с децата си, да развиват у …
Трудно е да си представим живота без електронните устройства -телефони, таблети, компютри, телевизия. А децата ни изглежда имат вродени умения да се справят с тях. Има ли обаче период, в който трябва напълно да ограничим достъпа до екранни занимания, защото това вреди на развитието на детето? Екранните занимания имат ли място сред развиващите игри? Как се развива играта и какви са ползите за децата? Тази сесия е от минало наше събитие. Ако имаш интерес към теми за родителство – можеш да четеш безплатни статии, да гледаш видеа със свободен достъп, да избереш някое от нашите обучения и да се запишеш …